Projekt Anifilm06

 

S vidinou nezměrné slávy a uznání jsme se rozhodli pustit do projektu Anifilm 06. Vytvoření nové vizuální identity pro tradiční Třeboňský festival animovaných filmů pro rok 2015.

 

Úhel pohledu – jak jsme později nazvali celý projekt, vychází z jednoduchého pojetí názorů a s touto dualitu nadále rozpracovali. Co se líbí mladým, nemusí zaujmout starší, tomu se zamlouvá moderní 3D animace, ten dává přednost klasickému 2D rozkreslení. Lidí, pohledů a stylů je nespočet a tudíž byl pohled jako takový náš ústřední stavební kámen.

 

Pro posunutí klasického plakátu jsme využili možností anaglyfických filtrů red –cyan, které se používali v počátcích 3D a jejichž klasickou ukázkou jsou obyčejné papírové 3D brýle za pár korun právě s takovými filtry. Červený a tyrkysový filtr při překrytí obrazu zmizí daný kanál – buďto červený anebo právě tyrkysový. Důvtipem tohoto projektu je skutečnost, že při pohledu přes červenou folii mizí veškerá tyrkysová barva a zobrazí se všechna červená. Folie jsou tudíž jako zajímavý bonus (však nikoli nutné) pro rozkrytí celého vizuálu a propagačních materiálů.

 

Tématem našeho projektu, jak už bylo zmíněno, je„úhel pohledu“, který právě díky barevným foliím umožní zobrazovat části dění a skutečností které třeba běžně vůbec nevidíme.

 

Veškerý fotografický materiál byl pořízen kvůli autentičnosti přímo v Třeboni, pro nováčky za účelem propojení festivalu s městem Třeboň, pro znalé k rozeznání známých míst.

 

znělka Anifilm 06

banner Anifilm 06

Anipass Anifilm 06

trika Anifilm 06

reklamní tašky Anifilm 06

© studiostudio